Covers For Lovers - Band info

BAND INFO

Členové

Členové pražské pop-punkové kapely Covers For Lovers

Diskografie

Historie

1 / Prehistorie kapely (zlatý vosumdesátky)

V osmdesátých letech minulého století se nikdo ze současných členů kapely nikde nepotkal a tudíž logicky ani nemohl uvažovat o společném projektu.

2 / Historie kapely (divoký devadesátky)

V devadesátých letech Outsider Aleš začíná uvažovat o možnosti, jak se zviditelnit na veřejnosti. Protože jeho rétorické, pěvecké či hudební schopnosti nejsou příliš valné, rozhodne se pro hru na bicí nástroje. To má hned dvě výhody. Předně hru na bicí nástroje čili buben a činely nelze přeslechnout a v závěru vystoupení navíc dobrý bubeník dokáže upoutat pozornost nezanedbatelným odérem. Správná volba Aleši. Tak se zrodila myšlenka o založení kapely. Byl to pravda malý krok pro lidstvo, a zda to bude velký skok pro rockandroll se uvidí časem. V devadesátých letech minulého století ani Carlos s Vondrou nezahálí. Sice každý zvlášť, ale oba zakládají své kapely, které později končí a nesmazatelným písmem se zapisují do dějin pražského punk-rocku.

Na konci devadesátek se Carlos s Alešem potkají v jedné pražské kapele, ze které Aleš pro nedostatek času po nějaké době odchází. Co teď? Vondra s Alešem zůstávají bez hudebního tělesa. Nezbývá nic jiného než zasednout do oblíbené putyky osmé cenové skupiny na Jižňáku a popřemýšlet. No, když budou dlouho přemýšlet, určitě na něco přijdou (omlouvám se za citát textu kapely ZNC, ale prostě to tak bylo) Přemýšleli opravdu dlouho. Mnoho piva a panáků obětovali na oltář zrodu myšlenky založit vlastní kapelu mnohokrát se kolo jukeboxu v Jižanském pajzlu Jistota otočilo, než jim to došlo… Never Forget Your Favourite Song!!! (it can be love song, who cares?!)

3 / Současnost (new age-nové století a tisíciletí)

Název kapely byl vcelku jasný od začátku. Věděli jsme co chceme dělat a z toho vznikl náš název. Ještě nám zbývalo sehnat třetího do party. Oslovili jsme tedy Carlose, se kterým se Outsider Aleš znal z dob, kdy ještě fungoval ve své předešlé kapele. Carlos po desátém pivu a osmé vodce bez protestu souhlasil a od té doby jsme si mohli říkat kapela.

4 / Covers For Lovers (future)

Po zkušenostech z fungování v různých kapelách a projektech už máme jasnou představu, jak by měla kapela fungovat. Chceme hrát songy, které se nám líbí a, o kterých si myslíme, že by neměly zapadnout, zmizet a vytratit se z povědomí. Při výběru našeho repertoáru bychom rádi šli napříč dobou i hudebním stylem. To znamená, že od nás můžete očekávat, jak klasické punkovky, které jsou naší srdeční záležitostí, tak předělávky písní různých jiných hudebních žánrů, které nás buď v minulosti oslovily nebo oslovují právě teď.

5 / Covers For Lovers (New Age)

Na jaře roku 2010 přichází do kapely oblíbený francouzský herec komediálních rolí :-) a kapela nabírá nový dech a začíná živě koncertovat.

6 / Covers For Lovers (Summer Time)

V létě 2010 se kapela rozrůstá o dalšího člena. Stává se jím legendární Mr.Bža - potomek populárního kytarysty kalifornské punkové kapely, mexického původu :-)

7 / Covers For Lovers (Billie Joke Time)

Na konci roku 2010 přichází s kytarou na zádech strun už jen dvě... do kapely až ze vzdálených Kralup další legenda.Vynikající studiový hráč, feelingista, zpěvák a kytarista Billie Joke. Protože se nám líbí, uděláme z něj frontmana a prvního muže naší kapely. Dodatečně gratulujeme k 15tým narozeninám :-))))

8 / Covers For Lovers (Tonny)

V průběhu roku 2011 s kapelou na živých vystoupeních vystupuje baskytarista Tonny, který se od roku 2012 stává oficiálmím člemem C4L.

9 / Rok 2013

Od roku 2013 kapela vystupuje opět v základní sestavě tří lidí. Billie Joke přechází z pozice kytary na baskytaru a stálým členem se stává Filip - Fífa. Carlos, zakládající člen začíná častěji hostovat především na pražských koncertech.

SHOP FOR LOVERS Přejít do ForFun Shopu